| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Deci ajutor urgent azi dimineata m-a muscat o viespe si mi s-a umflat mam simtit rau stari de greata durere toata mana ma dureau venele si in gat partea stanga au trecut vreo 3, 4, 6 ore inca ma doare si simt o senzatie in gat parteam stanga si mador venele si mana mi se poate intampla ceva rau dupa atatea ore de la impact

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ai facut alergie si trebuie sa iei un antihistaminic-Claritine o tableta pe zi sau 2 lingurite de sirop daca ai peste 12 ani.

| SantaAndrei a răspuns:

Du-te la medic, ai alergie la veninul de viespe. Un medic sau chiar un farmacist o sa iti dea niste anti-alergenice sa te ajute

| Cocochannel a răspuns:

Ai facut o alergie destul de puternica.Mergi la medic sau la farmacie urgent! Sunt medicamente antialergice pe care trebuie sa le iei, chiar daca au trecut atatea ore.Nu mai tergiversa!
Multa sanatate!