| MiSk a întrebat:

Deci am avut O mica problema a cosurilor iar acum mi-au trecut unele dar au ramas urme semne pete rosii si chiar am uneori fata rosie. Ce e de facut? Am fost la dermatolog si mi-a dat doua tipuri de creme 1 e gel si cealata nu stiu sigur, 1 se cheama Skinoren care trebuie sa il aplic dimineata (a si am vrut sa va spun ca dupa 2 minute dupa ce il aplic ma ustura in zona inca care mi-am dat ingrozitor) si a 2a crema este Isotrexin cu care imi dau seara.Am vrut sa va intreb daca e bine cu ce i-mi dau si daca as mai putea aplica din cand in cand si o masca cu argila ca am auzit ca e buna.Va rog ziceti-mi. Cel mai bun raspund primteste FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Am folosit si eu skinoren si m-a ajutat foarte mult atat in lupta cu cosurile cat si pentru semne si petele rosii a fost eficient.E adevarat ca ustura, dar e ceva normal, asta arata ca isi face treaba si nu ai de ce sa te ingrijorezi.Iti recomand ca inainte sa aplici skinoren, sa te speli cu gelul care il ai pentru a indeparta praful si alte impuritati.Nu mai folosi masca cu argila pentru ca nu la toti functioneaza, nu toti au tenul la fel si in plus nu e bine sa amesteci tratamentul cu metode naturale.
Bafta!