| ioana3432B a întrebat:

Deci… am avut tuse in gât acum o săptămâna și când tușeam se auzeau zgomote in piept. Am luat sirop de tuse și mă simțeam Ok dar acum am inceput sa tușesc din nou, am fost la lucru 2 zile și am stat lnga un ventilator. Nu mai am sirop de tuse dar o sa cumpăr din nou de la farmacie. Întrebarea mea este: ce pot sa mai iau pentru tusea asta din piept, mă refer dacă știți ce pastile sa mai iau sau ceva Naturist? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic ca ai probabil bronsita care nu se trateaza cu sirop de tuse ci cu antibiotic, fiindca zgomotele ale din piept, spun ca ai plamanii afectati.
Sanatate multa!

1 răspuns:
| andreidmbm a răspuns:

Daca auzeai zgomote in piept s-ar putea sa fie bronsita, de preferat ar fi sa mergi la un consult la medicul de familie pentri confirmare. Dupa consult, in functie de ce va considera, vei primi tratamentul adecvat sau iti va da un bilet de trimitere pentru a face o radiografie pulmonara.