| aDiDaSxD a întrebat:

Hey LuMe Am o problema

Tot tusesc de aproape o saptamana la inceput credeam ca e raceala dar acum e rau
Dimineata mi se rupe tusea dupa amiaza tusesc normal
Dar seara e cel mai rau tusesc rau de tot si imi vine sa vomit cand tusesc am luat pastile sirop si nu imi trece parca pe zi ce trece e mai rau ce imi ziceti sa fac? sad Dau Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sabinutza97 a răspuns:

Pai mult ceai de menta in special...sau tai marunt niste lamaie pe care il pui in miere intr-o cutie..si din acea cutie poti sa "mananci" mult timp... te protejeaza aproape de toate astea face f bine pentru gat si de obicei de la gat tusesty

| aDiDaSxD explică (pentru sabinutza97):

La mine e o problema eu nu tusesc de la gat nu ma doare gatu si nici pieptu mama mi-a zis ca poate sa fie de la ceva alergic dar nu stiu cum sa imi dau seama de la ce

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu cumva iei niste medicamente care provoaca tuse?

| aDiDaSxD explică (pentru mira):

Pai thinking nu

| aDiDaSxD explică (pentru mira):

Pai thinking Nu

| TaviComplicat a răspuns:

Du-te la medic.

| aDiDaSxD explică (pentru TaviComplicat):

Citeste ce am scris mai sus

| sabinutza97 a răspuns:

Consulta doctorul de familie..ar fi cel mai bine

| aDiDaSxD explică (pentru sabinutza97):

Pai problema e ca eu nu sunt in tara acum si nu am ce doctor sa consult eu as vrea niste rete traditionale cv thinking

| TaviComplicat a răspuns (pentru aDiDaSxD):

Du-te la medicul din tara in care esti.