| HereToHelp123 a întrebat:

Deci,am mai pus intrebarea asta laughing De cateva zile ma doare capul in zona frontala...nu ma doare tare. (ma mai doare cand stau la calculator). Imi trece,imi reapare. Nu am luat pastile,decat una ieri, deoarece nu ma doare atat de tare. Intrebarea mea este: poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna,poate fi ori de la stres, ori poate ai facut o sinuzită, stiu, pare ciudat dar este posibil.Asa ma durea pe mine,ba mai tare,ba imi dispărea
Eu zic sa iti fierbi intr-o oala, niste ceai, sa iti pui un prosop pe cap si sa stai cu nasul in oala, pana simti e
ca foarte cald.

Fa de mai multe ori pe zi, 2 sau 3 ori.
Mie asa mi-a trecut.
Funda? happy

| AnaMaariaa1996 a răspuns:

Nu nu este ceava grav. Posibil sa fie de la presiunea atmosferica de afara, de la schimbarile de temperatura de la o zi la alta. Sau daca ai avut o perioada mai agitata stresanta..etc. Poti merge la o plimbare in aer liber sa te relaxezi putin, daca zici ca te doare mai mult cand stai la calculator. Daca nu iti trece mergi la medic este mai sigur pentru sanatatea ta si sa te asiguri ca nu ai nimic. Mananca regulat si sanatos si daca tot nu iti trece fugi la medic. Sper ca te-am ajutat. Poate fi si de la caldura daca ai stat prea mult in soare.

| raluca9669 a răspuns:

Și eu am pățit la fel. Mă durea capul când eram la școală în timpul orelor. Am mers la doctor și mi-a dat trimitere la oftalmologie. Se pare ca aveam nevoie de ochelari.
Cred că ai și tu problema asta, mai bine mergi la un doctor să vezi ce spune happy

| Andra64 a răspuns:

Nu e grav mi se intampla si mie acest lucru uneori cred ca este de la stres