| noname_1116 a întrebat:

Ma doare capul de aproape o zi azi cand m-am trezit tot ma durea. Am luat ieri o pastila Algozone si tot ma doare capul. Se poate sa ma doara capul de la calculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se poate să-ţi creeze un disconfort dar se simte altfel faţă de o durere de cap. Îţi sugerez să iei un algocalmin şi va trece. Mergi afară şi stai 10 minute măcar, aerul proaspăt te va ajuta! Baftă!

| BruneTTe a răspuns:

Daa. se poate straight face si eu de multe ori am dureri de cap din cauza statului la calculator.

Simti asa o durere [ mai degraba un discomfort] in zona ochilor, nu? Adica parca iti apasa ceva pe ochi :-s eu asa simt si e tare tare enervant. mie de obicei cu un somn bun imi trece happy si cu un algocalmin.

| shtephie a răspuns:

Da si de la computer! Dar daca ai problema cu ochii, iar poate sa te doara capul!
Iesi prin parc, sa se oxigeneze creierulhee hee
Lasa pculwinking

| Kitty a răspuns:

Da, exista si aceasta posibilitate. Lasa pentru. o perioada calculatorul deoparte si du-te si plimba-te prin parc(oras). Ia un antinevralgic.

| Georgiiiii a răspuns:

Da poate fi de la calculator
si eu am patit-o
ia un antinevralgic si incearca la lasi calculatorul macar pentru o ziwinking
stai in pat, relaxeaza-te, poate adormi(somnul iti da o stare de bine)
fi fara griji iti va trece!winking
happy

| 100%Diana a răspuns:

Da, sau poate te-ai lovit, ori ai stat prea mult la soare, ori ai o boala, sunt mii de banuieli, mai bine te duci la un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca dahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati putea, desi nu este acelasi lucru cu iesitul afara, sa folositi o tastatura cu generator de ioni sau un ionizator de camera.
Imbunatateste mult mediul.
-Aparatura electronica emite ioni pozitivi in cantitate mare, foarte daunatori sanatatii : http://www.ionizon.ro/....../index.php
- Puteti contracara efectul cu asta : http://cristian-adevaruldepretutindeni.blogspot.com/......-sale.html sau asta : http://www.cauti.ro/......84157.html
Ar fi de preferat lampa de sare, este cea mai eficienta, mai eficienta decit ionizatoarele electronice.
Eu unul le folosesc ambele...( adolf )