| Ana_9506 a întrebat:

Deci azi de dimineata mi-a mirosit ingrozitor gura dar nu stiu din ce cauza ma spal pe dinti circa de 2 ori pe zi 3 min. deci i-au si o pastiluta pentru dinti. Ce pot face? Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Sărut mîna Ana încearcă să nu m ai mănînci prăjeli, grăsimi, fast food, ori ai ficatul foarte obosit de aceste mîncăruri, ori ceva probleme cu fierea, nu ai gura amară? Încearcă să consumi multe fructe proaspete gen grapefruit, portocale lămîi, astea fac bine la ficat, si în fiecare dimineață pe stomacul gol bea un suc de morcovi, te va ajuta mult. Multă sănătate. Cristi.

9 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Probleme cu ficatul, asta ai,
schimbati alimentatia

| izvordemunte a răspuns:

Cristi si ceilalti au dreptate. Alimentatia e de vina. Mananca multe fructe, salate si incearca sa mananci ceva mai rar carne si produse de tip fastfood. Ca o completare, in timpul zilei poti mesteca bucatele de scortisoara happy.

| fryekid a răspuns:

Whaaaaaaaaa scarbos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic, ceva probleme cu stomacul

| Ralluxd a răspuns:

Sigur acest lucru se produce de la alimentatie, deoarece noi folosim numai produse chimice, in care sunt foarte multi coloranti, euri si de aia. Iti propun sa mergi la un medic care se pricepe cu asa ceva!

| milan9 a răspuns (pentru Ralluxd):

Bineinteles ca exista si dobitoci pe lumea asta (si nu ma refer aici la @doctorandus)care considera ca nu trebuie sa tii cont de reguli alimentare, asta in timp ce procentul bolilor cauzate de regimul alimentar este CRUNT (lumea a auzit in general doar de cancer- in timp ce ucigasul tacut care a inceput sa fie din ce in ce mai des intalnit la copii si adolescenti – DIABETUL- are in timp o rata a mortalitatii de zece ori mai mare!).

In general ei sunt bine platiti sa emita si sa promoveze astfel de afirmatii criminale, dar, mai exista si cretini care le emit in mod iresponsabil si dezinteresat... thinking (orice corporatie din industria alimentara este interesata la urma urmei de astfel de lobbysti).

| milan9 a răspuns (pentru Ralluxd):

Mainile murdare de sange le au toti (si din acest motiv m-am exprimat atat de dur mai sus la adresa unora, pe care ii si rog sa ma scuze), toti cei care insinueaza ca substantele chimice nu ar afecta, IN TIMP CE demonstrat este faptul ca acestea inhiba metabolismul celulei (si bineinteles nu produc sucombarea imediata ci in doar conduc progresiv la o moarte prematura cu nai sau zeci de ani- exceptand cazurile de cancer in care iti lasa mai putin de 50% din ceea ce initial ti-a fost daruit... sad )

Mai cunosc eu persoane care fac alergie de la tot ceea ce inseamna decese, inmormantari, persoane care in viata lor nu au participat la ceremonii funerare tocmai din motivul acestei fobii fata de tot ce are legatura cu moartea biologica. Sunt aproape sigur ca foarte usor ii este acestui gen de persoane sa eludeze fenomenul consecintelor alimentelor responsabile cu bolile (si cu... proiectul reducerii populatiei globului indirect) si sa posteze pareri iresponsabile pe forumuri. sad

| milan9 a răspuns (pentru Ralluxd):

Intr-adevar, este binevenit efortul tau in a oferi solutii ce au obiectiv ingrijirea starii de sanatate... Asta in timp ce unii isi asuma iresponsabil rolul lui "Mefisto" in aceasta unica viata pe care o traiesc (inainte de a da acolo sus un raspuns pentru iresponsabilitatea ei)...

Orice iesire din inconstienta criminala de a ignora materialele informative (care culmea, pentru evitarea cancerului si a bolilor alimentare stau la dispozitia doritorilor pe forumuri, pe Youtube, pe bloguri si site-uri), orice iesire din ignoranta spun, ar avea ca efect imediat iesirea din manipulare, renuntarea la obiceiuri nocive, salvarea sanatatii, si a vietii...

Dar iata cum, cu amaraciune constati ca exista pe lumea acesta oameni care isi merita soarta, si care doar se intreaba la un moment dat consternati de durere (invariabil mai devreme, sau cateodata chiar si mai tarziu): "Doamne, dar de ce tocmai eu?", "Doamne, dar de ce tocmai fetita mea?" sad, "Cum e posibil sa am cancer?" (...sau orice alta boala cu declansare cauzata de regimul alimentar).