| gabriel10 a întrebat:

Deci cateodata ma uit in oglinda sau fac poze si mi se pare ca-i cam stramba coloana dar cineva mi-a spus ca acuzi dureri la spate ceea ce eu n-am acuzat niciodata.Rar cand ma dor spatele si atunci o zi (fac ceva efort mare). Deci s-ar putea sa fie stramba sau doar mi se pare mie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Pentru un diagnostic cert ar fi bine sa te vada medicul de familie si daca vede modificari o sa iti indice eventual, o radiografie.
Durerile apar, dar nu sunt o regula mai ales in copilarie sau adolescenta(nu stiu cati ani ai).
Totusi e bine sa mergi la un control si sa iei masurile necesare daca medicul o sa depisteze ceva probleme.Multa sanatate!

1 răspuns:
| gabriela a răspuns:

Daca e stramba in forma de S - se cheama scolioza, nu in toate cazurile este dureroasa.