| Markusfrtt a întrebat:

Deci, cred ca am pietre pe amigdalite. Respiratia mea e urat mirositoare.Saliva mea miroase foarte urat.Am bagat degetu in gura, l-am mirosit si nu miroasea urat, l-am bagat in gat si cand am mirosit, mirosea foarte urat, ma refer ca l-am bagat pana in zona amigdalitelor. Ma spal in fiecare zi pe dinti, folosesc ata dentara floss, apa de gura mereu. Sa am oare peitre pe amigdalite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unu: nu se zice "amigdalite" ci "amigdale" Amigdalita este boala de care sufera amigdalele.
Doi: mirosul urat poate proveni si de la o carie sau de la stomac.
Concluzia: mergi la medic, afla ce ai si apoi afli si solutia.

| SARKAN a răspuns:

Da sigur ai! Vezi sa iti cumperi un tarnacop de la de gura si le poti sparge tu singura.Te pui in fata oglinzii si cu tarnacopul ala micut le poti sparge fara probleme.Sa vezi ce simplu este si nici nu trebuie sa te mai duci la medic ca tot asta iti va recomanda si el