| CryssCS16 a întrebat:

Deci,de aproximativ 2 saptamani,am o mancarime/urticarie, si ma mananca aproape intr-una. Vreun sfat cum sa scap de mancarimi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebbe97 a răspuns:

Buna e foarte simplu. si eu am avut problema asta deci du-te la farmacie si ia o cutie de A; ERID 10 mg... sunt 10 comprimate, te vor ajuta succes!

4 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Mergi la un drematolog si el poate iti va spune daca este vreo reactie alergica si dupa daca zice asa mergi la un alergolog si fa-ti teste de alergie. Funda?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te "mănâncă" aproape într-una, dar tu ce aliment mănânci în mod repetat, adică într-una?
Schimbă-ți meniul.
Cum să scapi de urticarie? Ori te duci la farmacie și soliciți un medicament antialergic, ori tamponezi ușor locurile afectate, cu un pic de apă în amestec cu puțin oțet.

| Chamberlin a răspuns:

Buna,
Du-te la un medic sa te consulte.
O seara placuta!

| inLoveWithNutella a răspuns:

Nu te mai scarpina si ia un medicament pentru alergii, gen "Claritin"