| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am rupt piciorul la schi si mi-am pus ghips. Ma mănâncă rău piciorul vreau un sfat cum sa scap de mancarime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Julian82 a răspuns:

Baiatul meu a avut clavicula rupta si a fost pus in ghips de la brau in sus doar o mana avea libera si ca sa scape de mancarimi lua o linie si se scarpina cum putea.Te cred ca e nasol dar gandeste-te ca trece in 3 saptamani.Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti!
Pana nu se scoate ghipsul, nu ai cum sa te scarpini, asta este plata pe care o platetsi cand esti copil obraznic si-ti rupi piciorul.
Imi pare rau, iarna asta stai in casa!

| anonimg a răspuns:

Cu o alifie:
http://www.biodrop.ro/......5ml-detail
Il comanzi de pe net.
Sau mergi la farmacii si intrebi daca au vreo alifie impotriva mancarimilor.

| AdrianVoicu a răspuns:

Cu un bata, furculita etc...

| AsaMaCheama a răspuns:

Cu sârmă