| PanteraNeagra1999 a întrebat:

Deci e posibil ca un barbat sa ramana insarcinat?
si cum? cu alt barbat sau cu o femeie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

NU este posibil ca un barbat sa ramana insarcinat/gravid.
Probabil in laborator s-ar putea transplanta cumva un uter cu un embrion in corpul unui barbat, dar deja ajungem in domeniul scien fictionului. Natural, din punct de vedere anatomic e imposibil ca un barbat sa ramana gravid.

| aumih16 a răspuns:

Nu are cum! doar daca este travestit din acela!

| BassHunter13 a răspuns:

Este imposibil ca un barbat sa ramana insarcinat! Ai vazut prea multe filme!
Bine inteles ca exista cazuri in care un barbat a ramas insarcinat dar numai cu ajutorul medicilor!

| einsteinchen a răspuns:

Anatomic un barbat nu poate ramane insarcinat.

Sau poate te referi la bancul acela:

Ea: Iti dau o veste mare: vei fi tatic!
El: Cum, sunt insarcinat?
Ea: Nu, eu sunt insarcinata!
El: Cum... si tu esti insarcinata?

Răspuns utilizator avertizat
| lizucalisuca a răspuns:

Cazurile in care barbatii au ramas insarcinati au fost acelea in care persoanele respective erau transsexuali, asadar aveau inca vagin, uter si ovare care le permiteau sa ramana insarcinati. Barbatii care se nasc cu organe sexuale masculine nu au cum sa ramana insarcinati.