| qieiqpalz a întrebat:

Deci eu am slabit ceva si mai am vreo 15 kg de slabit dar un youtuber mi-a zis ca trebuie sa ma mentin sa se obisnuiasca corpul cu noua greutate, dar eu vreau sa slabesc, sa fac sport nu imi place cum arata. Imi cere imposibilul si eu sa ma mentin. My fitness pall zice ca trebuie sa mananc 2600 am pus ca vreau sa slabesc 0.75 kg pe sapt, a scazut la 1750 cal. Mie mi sa pare putin, ce ziceti? Sa fac cum a zis youtuberul ala sau sa continui sa slabesc si dupa sa ma mentin? Va rog help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Organismul se adapteaza permanent, ce inseamna asta? ca pe masura ce slabim consumam mai putin, mentinerea trebuie facuta dupa ce slabim si ajungem la o greutate normal, eu recomand 1000 de calorii per zi /1kg pe saptamana maxim

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu un nutritionist sau medic nu cu youtuber...
Si ai grija pentru ca poti sa cazi intr-o alta extrema si sa devi bulemic/a...