| Elenax123 a întrebat:

De ceva timp mi se intampla sa fac astfel: o zi mananc putin si fac sport cat trebuie (o ora pe zi) si o zi mananc mai mult decat de obicei si fac sport mai putin din cauza ca ma simt obosita etc. Nu stiu de ce mi se intampla tot asa. Credeti ca o sa iau in greutate daca o sa continui tot asa? Mentionez ca nu vreau sa slabesc, doar sa ma mentin. Cum ar trebui sa procedez pe viitor?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ar trebui sa faci si zile de pauza, sport se face 1 zi da o zi nu, daca faci zilnic cu timpul o sa-ti fac praf ligamentele si articulatiile.

| RefinedStrings a răspuns:

Pe viitor, sa ai mese echilibrate, si nu te vei mai simti obosita. In afara de asta, imediat ce mananci, fa un repaos de 15 minute, apoi incepe ora de miscare. Dar repet: Nu fa exces de mancare, pentru ca de aici vine oboseala.