| anoniima a întrebat:

Deci eu trebuie sa ma duc la ziua unei prietene si trebuie sa`mi vina chiar atuncisad si nu stiu ce sa fac vreau sa aflu` o metoda sa pot sa-l intarzii cu 1-2 zile
va rog un sfatlove struck da care sa nu dauneze sau cevabatting eyelashes
multumesc mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o metoda de a intarzia menstra care sa nu dauneze. Du-te la ginecolog, iti va spune o metoda, riscurile si tratamentul ulterior.

| Awndre a răspuns:

N-ai ce face. Parca erau niste pastile dar oricum nu sunt sigure si au contraindicatii. Dar totusi, cu ce te deranjeaza? adica te poti comporta normal. iti iei mai multe la tine ca sa nu se intample ceva. le schimbi la 2-3 ore si gatathinking Poti dansa, te poti distra stai relax; p

| kareina a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa amani ciclul, lasa. l in pace sa curga normal, nu te impiedica cu nimic daca te duci la ziua prietenei tale, doar daca ai alte ganduri, adica, sa faci sex cu cineva de pe acolo si de aceea vrei sa nu pierzi ocazia si sa amani ciclul.Sincer,nu exista nicio metoda ca sa. l intarzii!

| anoniima explică:

Multumesc mult pentru sfaturi:*si kareina nu, nu vreau sa fac sex cu nimeni acolo=]] oricum mersi mult de sfat:* sunteti niste dragutselove struck