| qieiqpalz a întrebat:

Deci la mine fulgera si bubuie dar nu ploua ..si cand fulgera imi tot vine lumina pe geam.E putin de speriat asta ..intrebarea mea este are ceva daca stau pe telefon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

N-are absolut nimic. Nu se întâmplă nimic.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e mobil, NU. dacă e fix, mai bine inchide-l. Poate trăzni în cabluri și nu e de bine.

| mihai69 a răspuns:

Dacă stai *PE* el, s-ar putea să se spargă. Dacă însă doar îl folosești normal, nu e niciun pericol.

| qieiqpalz explică (pentru mihai69):

Mda...bine ca faci pe desteptu'...

| mihai69 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Nu fac, chiar sunt.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu are nimic, sa nu stai cu el la incarcat ca se poate arde de la fulger.

| PainTech a răspuns:

Nu. Singurul risc ar fi arderea telefonului daca acesta sta la incarcat

| DaniTDCI a răspuns:

Telefonul tau foloseste tehnologie prin semnal daca nu stiai chestia asta, mai ales langa geam e cam periculos,. *** fiecare cu parerea lui dar ar fi ok sa nu il folosesti pe timp de furtuna, sau sa il treci pe modul avion

| AlexSalling a răspuns:

Nu. Ce poate avea? Asta da, nu sta pe geam cu telefonul.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Mai bine lasi telefonul si cand ''fulgera si bubuie'' si cand e senin afara. Ia o carte in loc. O sa iti fie mai utilalaughing)
Spor!