| Cadillac a întrebat:

Deci ma doare gatul.Adica nu am vreo inflamatie in gat ma dor muschii gatului.Pe partea stanga mai ales nici nu prea il mai pot misca si ma doare putin cand inghit.Ce as putea face si ce as ptuea avea? Nici sa misc nu pot prea bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FocuS2 a răspuns:

Daca ai mancat multa inghetata si ti se umfla o parte din gat. Daca da nu iesi din casa vreo 3-4 zile sa nu se faca mai tare

6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

1 Daca te dor muschii gatului, pur si simplu si facut un fel de "entorsa" la music, de care nu trebuie sa iti faci griji, pentru ca usor usor isi va reveni de la sine.
2 daca te dor muschii gatului pe interior (pentru ca ai spus ca te dor la inghitire) cauta la farmacie niste dropsuri pe baza de propolis, sau salvie, sau un spray pe baza de catina si galbenele.
In fine din explicatia ta e greu de spus dsaca te doare gatul pe exterior, sau in gat.
Trebuie sa mai dai detalii (de ex daca ai fortat gatul tipand) sau daca te-ai trezit dimineata cu durerea din cauza pozitiei somnului.

| Cadillac explică (pentru SaveTheNature):

M-am trezit dimineata si nu ma doare in gat nu am rosu in gat, ma dor muschii gatului.Am luat un paracetamol sa im itreaca febra si am baut ceai si mai m-a lasat durerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate ai tras curent, ai stat cu gatul stramb, incearca sa faci un masaj.
Te pup!

| TPUajutor a răspuns:

Tea luat curentul de asta asa s-a intamplat poti viizita un medic pentru tratament

| TheJoint a răspuns:

Cel mai bine, ar fi sa intrebi un specialist. Poate ai facut o intindere, daca nu iti trece in cateva zile, ar fi cazul sa consulti pe cineva care stie despre ce e vorba. O zi bunahappy

| Alex_Cata_1991 a răspuns:

Trebuie se bei mult ceai si da ai inflamatie