| selenagomez26 a întrebat:

Deci...ma doare tot corpul, frate! Am fost ieri la piscina și am stat in apa cam toată ziua in colac. Ma dor umerii, subrațul, spatele + am o piele roșie de la soare(evident ca m-am dat cu protecție solară înainte). Vreau niște sfaturi și vreau sa-mi Spuneti in cât timp trec(durerile și arsura). Btw: nu o sa ma duc la doctor pentru asa ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StefanStefan3000 a răspuns:

Din experienta durerea imi trece in 3 zile iar arsurile chiar si o saptamana
P.S De ce ai stat toata ziua in piscina..nu era logic ca asta se va intampla? Bafta oricum

| Anon31241212 a răspuns:

Ai facut insolatie. Cam in 3-4 zile trec durerile. Depinde de gravitate.Incearca sa ti pui iaurt peste zonele care te dor. Ca sa ti se racoreasca pielea si sa se duca si roseata mai repede. Iti pot trece si in 2 zile, daca te dai cu iaurt.

| relian a răspuns:

Te doare tot corpu nu de la efort ci de la soare.Doctoru nu are ce sa iti faca, stai asa si o sa treaca.Stiu cum e zici ca tea batut careva cu parul laughing