| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Salutari, umblu mult prin soare, am piele sensibila si acum am o senzatie de arsura pe tot corpul.Ce spray pentru protectie solara e bun sau voi cum procedati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ma dau cu iaurt pe piele si trece, apoi numai ma ard si stau in soare, daca esti sensibil vezi de o crema protectoare sau evita sa ai pielea goala, îmbrăcate in alb

calitate https://www.emag.ro/......DCWBRTMBM/

| RAY a răspuns:

Cand ma arde soarele tampitule la început de vara, am si scris o solutie foarte buna, rezidenta la apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa umbli cu iaurt pe tine pe strada taranoiule
Ție îți trebuie un spray sau o loțiune cu spf 50

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Iti recomand spray-ul OXIMED il gasesti la farmacie! Il recomand pentru ca si eu m-am ars destul de nasol la mare acum cateva saptamani si m-a ajutat foarte mult, in 3-4 zile mi-a trecut!
Iti mai recomand si crema de dupa plaja de la GEROVITAL e alba si mai mare, tot de la farmacie am luat-o.
Le recomand pe amandoua, pe mine m-au ajutat!