| Slovcehov a întrebat:

Vreau sa ma ingras cateva kilograme. Chestia e ca mananc prostii, dar mananc putin si nu stiu cum sa am pofta de mancare sau sa nu mai ajung asa repede sa ma simt plina. Ce ar trebui sa mananc ca sa ma ingras 3-5 kg intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca porcarii de sezon!winking

| Frank51 a răspuns:

O persoană nu trebuie să slăbească sau să se îngrașe dacă se simte bine și este sănătoasă.

| Lukasssz a răspuns:

Sa ai 4-5 mese pe zi si sa nu faci efort prea mare, gen alergat.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Lukasssz):

Alergatul e efort mare? Sportul nu trebuie sa lipseasca din rutina nimanui, mai ales cardio. Daca mananca numai junk food alergatul e esential.

| dinaprilie a răspuns:

Iarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Branza topita

| TheStrategist a răspuns:

Trebuie să fii în surplus caloric.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Buna. Pentru pofta de mâncare și îngrasat încearcă pastilele Peritol. Cauta informatii pe net despre ele, te informezi si daca consideri ca te ajuta, le găsești la farmacie. Mami tot de astea folosea si alte persoane cunoscute de mine.
Nu mânca prostii ca se pune urat grăsimea din dulciuri pe corp. Încearcă cu alune, unt de arahide si mărește caloriile cu 300 pe saptamana.
Dacă spui că te simți plină repede, mâncanca putin si des si cu calorii mari, asa n o sa te mai simti plină. Dar, Din nou pastilele Peritol iti dau pofta de mâncare.