| RaduRaul a întrebat:

Deci sa o iau cu inceputul, nu sunt gras, adica sunt ok, am 1.83 m si 75kg, am facut sala 8 luni, din motive personale am facut o pauza de 5 luni. Deci, am un strat de sunca sa zic asa pe mana la tricept acolo este grasime, nu stiu cum pot sa scap de ea... nu este evidenta dar ma complexeaza, nu stiu, exercitii potrivite ceva? Cand eram mic eram foarte gras, si probabil de aia, dar acum vreau sa scap de orice urma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Poti sa faci exercitii care-ti vor pune in miscare muschii. Poti folosi ganterele ori poti face ridicari la bara, poti sa-ti incordezi muschii si sa faci exercitii cu bratele, prin ridicarea unor greutati de exemplu o galeata de 5 litri, in care sa pui o greutate si sa ridici si sa cobori bratele, de 15-20 de ori, de cate 3 ori pe zi.
La inaltimea ta, nu esti gras, esti chiar suplu, asa ca poti sa-ti mentii forma armonioasa a corpului si fara sa mergi la sala si sa cheltui bani, pentru intretinerea corporala.
Poti face flotari si acest gen de exercitii iti va dezvolta si bratele dar si umerii si vei avea o tinuta corporala frumoasa.
Un gand bun si multa sanatate.