| Alinutaa09 a întrebat:

Deci sper să primesc niște răspunsuri sincerere pentru că habar n-am dacă așa ceva e ok, am ciclul neregulat și o lună mi-a venit normal iar după nu a mai venit cu lunile și după a mai venit o singură dată normal și de atunci nu mai îmi vine..au trecut cred ca deja vreo 5 luni și de atunci îmi curge doar ceva maro. și curge doar maro adică nu e nici pic de sânge și ține tot așa câteva zile..ca un fel de ciclu dar fără dureri și nu e sânge deci vă rog dați mi sfaturi și țin să menționez că am fost și anorexica o perioada acum sunt mai plinuță, helppp trebuie să merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul tau, sunt dereglari hormonale serioase si doar un medic ginecolog sau endocrinolog, te-ar putea ajuta sa readuci ciclul, la normalitate.
Sanatate multa!

| Freya1 a răspuns:

Sângerarea maronie e sânge statut cum s-ar zice. Apare atunci când ai întârzieri mari de menstruatie.
Treaba e ca dacă ai întârzieri asa mari trebuie neapărat sa mergi la medic.Nu e ok pentru tine sa stai în stilul asta.

| Eireann a răspuns:

Absenta menstruatiei este des intalnita in cazuri de anorexie dar nu cred ca in cazul tau asta este problema. Dar da, trebuie neaparat sa mergi la medic.

| sammie a răspuns:

Da, să mergi la medic este recomandat.

| Florian80 a răspuns:

Orice propozitie de agramat/a incepe cu..."deci"?

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

Ai o boala venerica. Nu draga nu merge la doctor in nici un caz! Ramai asa si imprastie sculamentul la toti cei cu care ai...''relatii,,,!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FloreaOvidiuAdrian):

Auzi cica "sculamemtul".
Nu stiu ce argou de barbati frustrati de 50 de ani mai e si ăsta, dar invata sa vorbesti normal.

"Ai o boala venerica"
Atunci de ce ii mai zici sa mearga la doctor?
Daca tot stii tu 100% ce are si ii esti tu doctor si iți permiti din punct de vedere legal sa o diagnostichezi, atunci da-i si tratamentul si scuteste-o de niste timp pierdut pe la un doctor.

Nici nu ai pus "poate" ai o boala venerica. Ci ai zis direct ca are.
Asa ca o sa imi asum ca esti doctor si ai acest drept legal de diagnosticare.
Atunci da-i direct si tratamentul, si scuteste-o de timp pierdut!

"Ramai asa si imprastie sculamentul"
Lasa ca l-a imprastiat mama ta suficient.

Doamne fesrete nu poate o femeie sa mai puna nici macar o intrebare despre corpul ei fără sa vină mosii misogini si sa isi verse frustrarile pe ea

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mah. Are fix sculament. Mama ei a avut asa ceva in 2002 cand a conceput-o si s-a tratat cu Sinerdol.