| alee_3151 a întrebat:

Deci. Vreau neaparat sa slabesc repede in maxim 3-4 luni cam vreo 15-20 de kilograme. Am 1, 69 inaltime si 75 de kg. Si am 16 ani. Deja am facut o obsesie din asta. Si fac in fiecare seara miscare. Am renuntat la dulce, sucuri si paine. Ce as mai putea face? Mananc si foarte putin. Si beau apa multa. Am slabit cam 3 kg intr-o luna. Dar vreau mai multe si mai repede. Daca e cineva cu experienta in asa ceva si a reusit sa slabeasca asa repede sa ma ajute! Daca cineva a primit ceva regim de la un doctor sau ce miscare as putea mai face sa-mi spuna.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Am tinut dieta cu mere. Doar mere timp de 7 zile. Am slabit 6 kg. Nu mi s-a lasat pielea deloc si am slabit in special la abdomen. Pe langa dieta asta am dansat in fiecare zi timp de 30 de minute si am facut 50 de abdomene. Eu vad prin dans un sport frumos si mult mai placut ca alergatulbatting eyelashes

| 80Cris a răspuns:

Du-te la o sala si fa spinning. Te va ajuta foarte mult. Bafta!

| Oanny a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk&feature=related incearca tot setul(coapse inferioare, exterioare, abdomen, fesieri, spate, talie, brate) uita-te la comentarii, unele spuneau ca au slabit 6 kg in 2 saptamani iar daca vrei sa le faci, incearca de doua ori pe zi doar duminica pauza si mancare mai putina.Succes!

| ale a răspuns:

Ti-am lasat id-ul meu la mesaje o sa iti zic pe mess mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa slabesti brusc nu e sanatos deoarece te vei ingrasa la fel de repede precum ai slabitwinking.
incearca sa alergi macar 15-20 de min zilnic, cele 3 mese niciodata sa nu le sari, ore fixe la mancare, iar daca te ia foamea intre mese mananca un fruct (niciodata nu manca pe saturate, mananca incat sa simiti ca-ti ajunge pana la cealalta masa ).
P. S foloseste google-ul pentru a afla cate calorii au mancarurile pe care le mananci, fa-ti 1 regim din 1. 100 - 1. 300 kcal si multa multa apa, fara sucuriwinking!
SUCCES

| me0ank a răspuns:

Buna. Eu am slabit in vreo 1 luna 11 kg happy. Doctoru` mi-a prescris niste medicamente de taiat pofta de mancare. Dar nu stiu daca se gasesc in Romania... Oricum el mi-a spus ca trebuie sa renuntz sucuri paine dulce si orice lucru ce are cu maioneza. mi-a mai spus na miscare sh alerg in fiecare zi 1 ora (cu pauza la fiecare 20 de min) dupa aia fac 100 de genoflexiuni. Sh incerc sa fac cat mai multe abdomene pentru ca daca slabestimult dintr-o data se poate sa ramana piele in exces. Deci abdomene sh genoflexiuni. mi-a mai spus ca atunci cand mi`este foame sa mananc o gramada de fructe si sa beau apa. Sa beau atata apa pana simt ca numai pot. Sh eu mananc odata pe zi. Foarte rar cand mananc de 2 ori. Mananc doar la 2-3. Si incearca sa stai afara ca este si posibilitatea cand te plictisestisa mananci. Sh seara cand vi de afara sh ti foame stai pe mess sau culcate. Sh inca o chestie. Dupa ce vezi ca scad kg atunci pur sh simplu te incurajezi singura happy. Mult succes!:* Sh eu cred ca daca ajungi la 57-58 de kg ii perfect. happy Sper ca te-am putut ajuta.