| ιυвιтα a întrebat:

As vrea sa slabesc cam 10 kilograme, adica sa ajung de la 64 la 54 kg..am 1,70 cm.
Am inceput sa tin un regim,nu foarte strict,am renuntat la dulciuri,paine,paste,sucuri, lactate si fast-food.Mananc putin, fac mult sport: fac 100 de abdomene pe zi,o ora de bicicleta pe zi,jumatate de ora de bicicleta pe zi, si merg la alergat de 3-4 ori pe saptamana, in cat timp as putea slabi?
Nu vreau sa slabesc foarte repede deoarece stiu ca ar putea aparea vergeturi si celulita.p.s. beau 2l de apa pe zi
Multumesc,mai dati-mi niste sfaturi cum sa slabesc frumos, sanatos.
Dau funda! Rog seriozitate

5 răspunsuri:
| Mike959 a răspuns:

Buna,ceea ce faci este destul de ok, dar ai grija sa o iei treptat cu exercitiile, trebuie sa te hranesti dar sanatos, nu se poate vorbi de un timp cu aproximatie pentru ca asta tine de organismul fiecarei persoane.Cel putin teoretic ceea ce faci tu si modeleaza frumos! Succes!

| Mâncărici a răspuns:

Nimeni nu recomanda sa renunti la paste si paine, ci doar sa mai reduci din ele! Nu e nevoie sa reduci prea drastic din mancare ca, Doamen fereste dai in anemie, ce faci tu: alergaturi, ciclism si gimnastica ( nu ar fi rau daca ai mai adauga cateva exercitiii in plus fata de abdomene ) este foarte bine si ai pute sa-ti petreci mai mult timpul in are liber, facand exercitii dupa fiecare masa! Evita excesul de grasimi si apa carbogazoasa si mentine ritmul actual pentru a reusi sa ajungi la silueta dorita! Bafta!

| Manuela18 a răspuns:

Buna! Un regim trebuie cu cap. Trebuie sa urmezi un stil de viata tos, fara dulciuri in exces, alimente grase, fast-food etc Nu scoate din alimentatie lactatele pentru ca ele contin doza de calciu si vitamine de care ai nevoie in fiecare zi. Am tinut si eu regim si au aparut efecte adverse din cauza alimentatiei proaste..vergeturi si caderea parului, nu consumam deloc lactate, doar 2-3 fructe pe zi, acum imi pare rau ca nu m-am documentat mai bine. In 2-3 luni cu sport si alimentatie sanatoasa o sa dai jos kg in plus.Bafta!

| yoady92 a răspuns:

3zile orez fiert. 3zile piept de pui la gratar fara condimente, sare etc.si 3 zile mere.vb foarte serios e o reteta foarte sanatoasa.sa ma anunti peste 9 zile cate kilograme ai slabit..am slabit 5 kilograme in 9 zile.multa bafta!

| Alexis12 a răspuns:

Buna e destul de bine ce faci dar nu renunta de tot la mancaruri obisnuite ca sa zic asa mananca din toate dar foarte putin exceptand fast-food iar cu dulciurile mergi foarte incet si eu tin regim dupa 7 seara nu mai mananc exerciti si nutritionistu meu mi-a zis ca este foarte bune sa mananc cat mai des pe zi in cantitati mici cam de 4-5 ori.A si supele si ciorbele sunt foarte bune iti dau energie insa sa fie fara grasimi.Insa acum o sa iti zic ceva ciudat si te rog sa nu faci asta stiu pe cineva care a slabit pentru ca a baut foarte mult cola si i-a ars grasimile insa acum persoana sta prost cu nervi sper ca te-am ajutat bafta.