| Andreutsa_3046 a întrebat:

Decii.am observat ca am o pata pe chiloti. Stiti despre ce e vorba happy Dar nu am avut simptome. Nu am avut decat o durere usoara de burta. Atat. Si eu stiam ca trebuie sa te doara capul etc. Oricum, nu stiu sigur daca e happy Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| babydolldeea a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai toate simptomele de menstruatie ca sa fi sigura ca ti-a venit daca ai o pata rosie sau in ton rosiatic atuncea da ti-a venit, oricum vei vedea sigur peste cateva ore atuncea ar trebui sa curga mai mult daca da atuncea ti-a venit daca nu nu ti-a venit dar tine minte nu trebuie sa ai toate simptomele premenstruale si pe mine ma doare un pic burta inainte sa imi vina dar nu am durere de cap sau de spate sau ceva de genul doar o stare de durere sau incomfort la burta cu vreo 2-4 ore inainte sa imi vina

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Daca stii despre ce este vorba, de ce ne mai inveselesti cu chilotii tai patati? Daca ai avut "o durere usoara de burta", cauza ar putea fi o beshina cu stropi laughing Nici capul sa nu te doara dintr-atata lucru!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Daca acea pata era una transparenta sau putin galbena se numeste secretie galbena.Acea secretie vine cu ceva timp inainte de venirea menstruatiei.Nu are nici o legatura durerea de cap sau de burta.Asa iti va fi tot timpul acea secretie mai curge si cand uterul are nevoie sa fie udat ca sa nu se deshidrateze. Daca insa era o pata de sange s-ar putea sa iti vina prima ta menstruatie. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| adela93 a răspuns:

Ee.si mie mi s-a intamplat.

| kqwjy a răspuns:

Hei.
pai asa credeam si eu, dureri alea alea.
dar cand a fost sa imi vina, m-a durut stomacul putinlaughing
nu iti face griji, nu e un motiv de ingrijorare.

| kryssumik a răspuns:

Daca era rosie inseamna ca ti-a venit ciclu(erai pe stop) dar daca era alba inseamna ca esti pe cale de maturizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face probleme. eu una nu am decat o usoara durere de burta (la fel ca tine). probabil te numeri printre norocoase big grin.

| Justina10ify a răspuns:

In primul rand vorbeste cu mama tawinking...nu pe toate le doare capul si burta sa stii, pe mine nu m-a durut nimic. S-ar putea sa te doara mai incolo...happy

| JustAStar a răspuns:

Pe mine nu m-a durut nimic cand mi-a venit la 10 ani doar am vazut pe chilotei si am alarmato pe mama care mi-a dat necesitatile! cred ca da... ti-a venit:-p

| alexia_4792 a răspuns:

Draga mea, nu-i nimic anormal ca nu te-a durut burta sau capul, nu toate fetele sunt la fel, deci e firesc ca fiecare organism sa se comporte diferit. I-ai spus mamei tale? de acum incepe o noua etapa a vietii tale, care de altfel este foarte normala!