| Doctorfishadi a întrebat:

Desi o pun a doua oara aceasta intrebare, vreau pareri mai multe.Salut TPU! Am patit ceva foarte nasol. Dupa ce am mancat niste compot, la ultima gura am observat ca este un fragment de ciob de aproximativ 1 cm lungime! De obicei mananc si mestec cu atentie si nimic nu trece de limba mea, asa am oprit fragmentul.Treaba este ca ma tem sa nu mai fi fost si altul.Ce as putea patii,credeti ca ma va afecta ca poate am inghitit mici fragmente(fragmentele au provenit probabil de la borcan, cand l-am desfacut).Am incercat sa vomit, dar nu stiu ce sa zic.Nu ma doare momentan nimic.Ma tem sa nu am norocul sa ini faca ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le scoti prin materiile fecale.

| hd04wbw a răspuns:

Nu iti fa probleme ca daca au fost alte fragmente le elimini pe cale naturala.Intelegi tu......Stai linistit ca si eu am mai patit si nu se intampla nimic. Spor la toate!

| Frank51 a răspuns:

Daca nu simti nimic nu cred ca patesti ceva, insa daca simti ceva eventual mergi la spital si faci o radiografie!

| Public22 a răspuns:

Mergi sa faci o radiografie

| adess a răspuns:

Salut! Nu ti se va intampla nimic..in cel mai rau caz o sa ai niste zgarieturi pe esofag...Doar in cazul in care simti dureri(din cauza ca ai fi inghitit chiobri mai mari) sa te duci la doctor.In rest no problem!

| cristi2309 a răspuns:

Nu ai ce sa patesti prietene