| Doctorfishadi a întrebat:

Am patit ceva foarte nasol. Dupa ce am mancat niste compot, la ultima gura am observat ca este un fragment de ciob de aproximativ 1 cm lungime! De obicei mananc si mestec cu atentie si nimic nu trece de limba mea, asa am oprit fragmentul.Treaba este ca ma tem sa nu mai fi fost si altul.Ce as putea patii,credeti ca ma va afecta ca poate am inghitit mici fragmente(fragmentele au provenit probabil de la borcan,cand l-am desfacut).Am incercat sa vomit, dar nu stiu ce sa zic.Nu ma doare momentan nimic.Ma tem sa nu am norocul sa ini faca ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nueimportant a răspuns:

Pai daca nu ai avut probleme la inghitire (sa te taie sa te ineci cu ele etc) totul o sa fie bine! Adica daca era o bucata mai mare sigur o simteai si daca au fost bucati mici cel mai probabil le vei elimina prin scaune! Sunt aproape sigura ca nu vei avea nimic dar daca peste o zi doua incepi sa ai dureri in zona abdomenului ar fi bine sa mergi la doctor sa-ti faci un consult, dar daca trece mai mult de 4-5 zile sunt convinsa ca nu o sa ai nimic.

| Doctorfishadi explică (pentru Nueimportant):

Merci,m-am mai linistit putin.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu te doare nimic, lasa nu-ti face griji!
Ai grija de tine si nu te mai speria de orice musca!
Te pup!

| Doctorfishadi explică (pentru anonim_4396):

Tanks,ma temeam sa nu taie ceva ce nu trebuie, dar fiind mici sper sa nu am nimic, momentan sunt ok.