| ea0doar0ea a întrebat:

De 10 luni iau Diane 35, iar acum ca am racit destul de rau, iau Ospen 1500 antibiotic. Le poate anula efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Din prospect rezulta ca nu este nicio contraindicatie de luat Diane cu antibiotic.
https://www.catena.ro/prospecte/prospect-diane-35-x-21draj

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Trebuia sa intrebi pe medicul care ti-a prescris antibioticul. O a doua metoda e sa cauti in prospectele celor doua medicamente daca exista contraindicatii.
Un sfat este ca atunci cand pui intrebarea sa spui si ce e (Diane 35). Nu toata lumea stie. Le faci un serviciu sa nu mai caute ei pe net in locul tau.
Sanatate!

| emilitalia a răspuns:

Buna si tie. Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la medicul de familie pentru a afla mai multe sau la o farmacie. Ei sunt cei mai avizati pentru acest raspuns. Sanatate maxima.

| Nevroza a răspuns:

Ospen 1500 e foarte bun dar puternic. Am fost grav, am luat 15 zile si eram fresh. cel mai bine este sa consulti un medic si sa iti spuna exact, nu lua de capul tau ca dupa va fi mai rau.