| Angelindeed a întrebat:

Dificultatile de invatare se incadreaza la handicap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De multe ori se incadreaza la LENE. Sper ca la tine sa nu fie asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar un altfel de handicap. Gen derivat din lene, n-o sa poti totusi sa parchezi pe loc de handicapat, sau sa ai pensie specialahappy ca vad ca pe internet te descurci sa scrii, sa iti faci cont, si sa intrii pe site-uri happy

| gongsterbeep a răspuns:

Da. Comisia de evaluare va cere o fisa pedagogica de la institutia respectiva de invatamant si persoana in cauza va fi reevaluata de ei in legatura cu situatia scolara.