| bogdan324 a întrebat:

Din 10 in 10 minute incepe sa ma doara burta foarte tare,sunt racit,am luat dicarbocalm, algocalmin si alte pastile dar tot nu am scapat de durere(se intampla de 2 zile).Din ce cauza ma doare burta asa de des? Si cum pot rezolva asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Eu as zice din cauza ca amesteci pastilele.

ia mai intai dicarbocalmul si bea ceai si dupa alte cateva ore alta pastila. Algocalminul, nu il recomand nimanui. in alte tari este scos de pe piata.

Cu cat iei mai multe pastile deodata cu atat efectele pot fi imprevizibile datorita reactiilor dintre ele

| einsteinchen a răspuns:

Tu stai de 2 zile cu problema asta?
Mergi la medicul de familie. E GRATUIT!
Nu cred ca cineva de pe TPU se risca sa-ti dea un diagnostic, chiar daca este medic.