| mikaguapa a întrebat:

ce m-ati sfatui sa fac:ma doare super tare capul am luat pastile nu imi trece.Ieri m-am spalat cu apa rece pe cap si cred ca am racit. numai pot imi vine sa ma urc pe pereti de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Te duci la doctor, pot fi probleme serioase din cauza ca te-ai spalat cu APA RECE.

| mikaguapa explică:

Va multumesc pentru sfaturi, am scapat nu ma mai doare am incercat cu un leac babeschappy am pus pe o esarfa niste hrean razuit si m-a lasathappy multu din nou:*

| EuDarii a răspuns:

Incearca sa te legi ffffffffff strans cu o esarfa sau batic asa de frunte, tine+o putin si dupa da-o joss poatee iti trece!

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand, data viitoare nu te mai spala cu apa rece pe cap. Daca spui ca deja ai luat pastile si durerea persista, pe deasupra este si foarte puternica, daca vezi ca te doare in continuare ar trebui sa mergi la medic sau la farmacie si sa ceri parerea unei farmaciste. Spune-i despre aceasta durere si vezi ce ti-ar recomanda sa iei. Dupa parerea mea, o raceala s-ar fi manifestat altfel.

| nexus9710 a răspuns:

Mananca bine, si i a un aulin big grin

| bms0Mario a răspuns:

Buna!
Intuneric si liniste...stinge pc si baga-te la nani happy.
Insanatosire grabnica!

| alysha a răspuns:

Inveleste-l intr-un prosop uscat si culca-te.

| Bethany96 a răspuns:

Cu apa rece? Draga mea ai grija sa nu faci o raceala la cap sau o sinusita!
Du-te la doctor!

| Neniu a răspuns:

Daca te lasi capu jos te doare?

| Muhahahaha a răspuns:

Ia-te de cur si sari in sus..asa zice Fuego.