| szmotovio a întrebat:

Din ce cauza apar hemoroizii si cum afecteaza viata unui barbat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauzele hemoroizilor: constipatia, sedentarismul, obezitatea.
Sunt neplacuti fiindca produc dureri si sangerari la defecatie.

Elianna
| Elianna a răspuns:

De la constipatie si eforturi prea mari.De ex. femeile fac asa ceva la nastere! Viata unui barbat este afectata ca si a unei femei, adica te doare-n...dos!

| kareina a răspuns:

Din cauza sedentarismului, cei care lucreaza f multe ore stand pe scaun. Fereste. te cat poti de constipatii! Exista un unguent gura lupului, dupa ce iti faci toaleta (te speli bine), spalaturi apoi si cu ceai concentrat de gura lupului, da rezultate f.bune.Bafta!

| kareina a răspuns:

Am uitat sa. ti spun. Daca nu se respecta ceea ce am spus situatia se poate agrava, adica, pot sangera si in timpul ce. l mai scurt trebuie operat.