| Mary51 a întrebat:

Cum sunt hemoroizii la început când apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inflamati! happy

| JicaContra a răspuns (pentru Violleta2022):

Mancarime
hemoroizii externi ustura ca dracu pana la durere
aia interni DOAR MANCARIME... daaar, iti vine sa iti intorci pe dos anusul si sa il scarpini pana nu mai poti

iar hemoroizii sunt prin definitie o inflamare!

nu, nu sunt o experienta personala, dar am avut niste scaune dure din cauza de constipatie si am experimentat "first hand" ce inseamna sa ai fisuri anale!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te doare în fund și simți că ai avea nevoie să ai scaun tot timpul, nu poți să stai pe un scaun tare, că te doare, dar de fapt este o umflătură în zonă care îți dă această senzație. Mai poate apare un scaun cu o dâră de sânge exterioară pe el, dacă s-a frecat de un hemoroid care sângerează.