| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauză apar problemele cu concentrarea, răbdarea, memoria?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La fiecare din motivele lui.
Concentrare. Oboseala, boala, bătrânețea, lipsa de interes.
Răbdarea. Lipsa de perseverență în abordarea țelului, problemei, relației.
Memoria. Depinde la ce te referi. De lungă, de scurtă durată, te referi la memorare? Este o rezultantă complexă a funcționării în bune condiții a creierului.
Astfel o multitudine de cauze penrtru o multtudine de probleme.
Dacă nu funcționează toate de o dată, ai o problemă. Medicală.

| Celcestietot a răspuns:

Lipsa lui Dumnezeu in viata ta?

| Frank51 a răspuns:

Din cauza varstei. Dar se pot tine sub control destul de usor.

| FreddieM a răspuns:

Problemele enumerate pot aparea astfel:
Cand ajungi batran si iti este consumata in mod natural viata si in mod artificial atunci cand faci abuz in mod constient de propria viata.
Moderatia si echilibrul sunt cele mai bune remedii pentru a evita astfel de simptome. Probate de subsemnatul, functioneaza garantat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Excesul de jocuri video, prea mult PC, prea puțină odihnă, prea multa bautură, prea mult etnobotanice, prea multe femei laughing