| TudorFox a întrebat:

Din ce cauza imi transpira fundul cand ma duc cu bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Merg mult cu bicicleta si din experienta pot spune ca o sa proasta e cauza transpiratiei. Materialul din exterior din care e facut nu permite pielii sa respire, si atunci ea se supraincalzeste si transpira. Singura solutie e sa schimbi saua. Eu prefer sa dau bani grei pe una buna decat sa am probleme, dar si stau mult in sa. Una acceptabila poti gasi de pe la 40 de lei in sus

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai duce, intoarce-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că sub căptuşeala de piele sau vinilin de la şaua de bicicletă, în interior se află bureţe. Acelaşi material burete care se foloseşte la pilotele de dormit. În concluzie, nu e de la corpul tău ci doar de la şa.

| PsyhoChild a răspuns:

Pur si simplu, fundul transpira de obicei chiar si cand mergi si e foarte cald afara.

| ValentinBa a răspuns:

Din cauza materialului textil al pantalonilor.