| anonim_4396 a întrebat:

Imi transpira fundul si se pateaza pantalonii, de ce si ce trebuie sa fac sa nu se mai intample?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te speli des asa se intimplă vara transpiri asta e.

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Adica cum, daca ma spal nu mai pot transpira si sa se vada?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Grasii transpiră si de aceea trebuie sa te speli des si sa porti pantaloni mai subtiri ca e vara, nu blugi grosi de iarna

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai bine, eu nu sunt gras doar am burta. Sau se intampla si la cei cu burta?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Daca ai burta automat ai si fund mare ca grasimea acolo se depune pe burtă si pe fese, trebuie sa slăbesti.De aceea transpiri, mergi la medic sa i ti dea ceva impotriva transpiratiei in zonele intime.

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si cand o sa dau burta jos nu o sa mai transpir?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Stai sa o dai jos mai intîi ca nu e asa usor, si după mai vorbim daca transpiri sau nu.

| Invictusman a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Nu asa mult, trebuie sa elimini țesutul adipos și sa îți detoxifici organismul.
Mergi la medicul de familie dacă persista, vei fi marginalizat din cauza asta în societate.
Evita mâncarea picanta, sucurile acidulate, Prăjelile, mâncarea procesata, sosurile și treci pe deficit caloric, fa sport zilnic, evita sedentarismul.

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru Invictusman):

Adica sa le evit pana scap de problema nu pentru totdeauna nu? Prajelile, mancarea picanta si asa

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru Invictusman):

Si cum se face detoxifierea asta, ce trebuie sa fac?

| Invictusman a răspuns:

Poți sa te speli și de 20 de ori la fel de va manifesta, ai tu o problema dermato, sau din cauza obezității, a kilogramelor în surplus, trebuie sa slăbești, și sa porți numai haine de bumbac, poarta pantaloni scurți, nu blugi.
Trebuie sa mergi la medicul de familie sa îți dea trimitere la dermatolog.

| VulpeaDinUmbra a răspuns (pentru Invictusman):

Sa fie din cauza ca am burta?