| UmbraDeVulpe a întrebat:

Imi transpira fundul, cate solutii am ca sa nu mai transpire si care sunt ele?

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți remedii pe net despre transpiratul excesiv.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

| dullcat a răspuns:

E normal.Iti iei o pereche de lenjerie de schimb si ai rezolvat.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Probabil acum cativa ani nu depuneai acelasi efort fizic? Tu stii. Oricum, nu a murit nimeni din asta.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Am inteles.Mna, eu nu cred ca ar face o diferenta schimbarea scaunului.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu sigur... Unii oameni transpira si de la anxietate, nu neaparat de la conditia fizica.Cunosc pe cineva caruia ii transpira enorm palmele atunci cand e vorba de discutii cu clientii sau dat telefoane importante.In cazul tau e un mister. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mergi mai intai la medicul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca considera ca e relevant, da.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

| dullcat a răspuns:

Poti spune ca transpiri excesiv doar daca apar iritatii sau infectii acolo.Din moment ce deja porti lenjerie din bumbac, mai poti lua in considerare sa aplici amidon de porumb sau pudra pentru bebelusi (preferabil prima varianta) care vor absorbi umezeala.

https://www.healthline.com/health/butt-sweat#what-to-do

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326897#when-to-see-a-doctor

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu are treaba.Te patezi cand nu te stergi bine dupa ce folosesti toaleta.In mod normal toata lumea ar trebui sa aiba bideu in baie, dar de multe ori e dificil sa il inghesui si pe asta undeva, mai ales la bloc.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poti folosi un lighean sau direct dusul, daca vrei sa iesi ieftin.
Sau mai exista optiunea sa cumperi un dus igienic pe care il atasezi la toaleta: https://www.youtube.com/shorts/XqzALy3_bmI

| relian a răspuns:

Ai imbatrinit si da organismul rateuri, deja sistemele incep sa slabeasca.
La unia se intampla invers, cand is tineri transpira, cand imbatrinesc nu mai, mai rar dar se intampla.
De transpirat sigur asa transpira toti, odata ce inaintezi in virsta.De ce fundu si nu alt loc laughing banui ca nu-i prea folosit si organismul mentine alte locuri mai bine, care is mai folosite laughing glumesc, dar o explicatie e pe undeva, cumva.
Baga si tu pampers laughing, sau foloseste chilot din bumbac, asta daca folosesti deja imbracaminte sintetica.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce am citit laughing