| Radandam a întrebat:

Din ce știți, virusul covid19 poate ataca inima, creierul la copii de 19-20 de ani? Și dacă ar ataca zonele astea, ar trebui sa te simți rău că sa iti dai seama, nu? Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"covid19 poate ataca inima, creierul la copii de 19-20 de ani? "

tu ești copilul de 20 de ani atacat?

| johnnny123 a răspuns:

1. Tu esti balbait, sau de ce pui absolut toate intrebarile de doua ori?

2. La 20 de ani nu mai esti copil. Problema este ca tu ai mintea unui copil.

3. Ai fost diagnosticat cu Covid-19? Sau (ca de obicei) preferi doar sa aberezi la nesfarsit aici in loc sa te duci la doctor si sa afli daca ai ceva sau nu?

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Du te și culca te băiete, mâine la 6 trebuie sa te trezești ca ai de lucru pe șantier la cărat de ciment

| johnnny123 a răspuns (pentru Radandam):

As prefera sa car ciment decat sa am capul plin de ciment, ca tine.

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Pai oricum cari ciment, iar părerea cu ce as avea eu in cap nu interesează pe nimeni, dar na, dacă ești cărăuș pe șantier normal ca ți ai dat mai repede cu părerea la postare. Hai somn ușor și slugareala ușoară laughing laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cunosc cazuri care au avut virusul si sunt bine, au avut simptome ușoare ca o simpla răceală si nu le-au atacat nici inima nici altceva. De ce ești atât de preocupat de problemele de sănătate? Daca tot asta gândești nici nu te poți bucura de viață, ci tot timpul ești îngrijorat. Acest lucru îți scade imunitatea si ești mai predispus la bolnăviri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Am avut acest virus, și am scăpat complet, bine recomandat ar fi pentru toți un film la plămâni care au avut covid chiar daca nu resimt nici o durere, când ai depresie și anxietate stai prost și cu imunitatea, atunci te rupe virusul, eu am scăpat dar mi o cauzat multe probleme. daca aveam boli cronice erau șanse mari să mă "curețe ". El suferă de tulburare obsesiv compulsiva și se autodistruge singur și evident e așa cum spui și tu, îi scade imunitatea.

| mont a răspuns:

Normal ca daca ar ataca organele alea te-ai simtii foarte rau si ai fi in spital. Stai linistit si urmeaza sfatul medicului si o sa fie bine, daca crezi ca nu e ok tratamentul ce il iei pune intrebari medicului si descriei simptomele. Zic asta deoarece vad ca pui multe intrebari aici despre covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima da, creierul ataca daca ai probleme neurologice, și da, am auzit că unii au înnebunit de la virus, medicii de pe ambulanță mi-au zis.da, te simți rău, dar tu nu ai probleme neurologice, tu ai probleme psihice gen TOC așa că, nu ai de ce să îți faci griji decât dacă suferi de insuficienta cardiaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ți as recomanda ceva pentru anxietate nu știu, daca nu i ei pastile consuma ceai de sunătoare nu da aducție, sau ceai de tei, la nevoie sesatiff PC.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești tânăr, nu o sa pățești nimic Man, calmează te, că bune dracul așa negru