| anonim_4396 a întrebat:

Din experienta voastra, atentie doar din experienta, impotenta sau ejacularea precoce se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se pot trata, mai ales cele de cauza psihogena (majoritatea de altfel).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Unul din aspectele cele mai des intalnite si neplacute, si foaaarte greu de rezolvat, este ejaculara precoce, prima oara cu o noua partenera! Rare sunt cele care stiu cum functioneaza un barbat, si pot trece peste asta, stiind ca tura a2a si a3a le apartine lor!
Impotenta strict fizica se poate datora ori diabetului, ori fumatului excesiv, si indelungat, ori unor chestii mostenite din familie, ori unor afectiuni asociate altora! Destul de intalnita este impotenta pe fond anxios, la unii cu ego-ul exacerbat, si ahtiati de "performante". Se poate trata, dar dureaza, si nu-ti poate garanta nimeni suta la suta ca te face beton juma` de ora, oricand vrei s-o faci! Cel mai bine e sa aiba un stil de viata sanatos, cu alimentatie diversa, sibogata in fructe si legume, si nu mai mult de un pahar - 2 de vin pe zi, in functie de greutate si alte afectiuni posibile existente!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

alllina, te rog frumos nu ma confunda, si nici nu ma acuza!

Eu nu "citesc de pe net", ci raspund direct din "mansarda"!

Daca nu ai inteles ce era de inteles, inclusiv, sau mai ales! - altruismul specific domeniului. este pacat, si, totusi destul de explicabil. esti sexul opus, lacune info, experientiale, poate si ceva probleme de comunicare si interrelationare cu partenerul, etc., etc. astea depind doar de voi doi!

Mai exista si in librarii, ca si in biblioteci, multe carti care iti stau la dispozitie!

SuccessE!

Si Sarbatori fericite!

| valy a răspuns:

Impotenta nu cred... dar ejacularea precoce se poate trata prin pastile. dar atentie.doar recomandate de un medic specialist.nu luate la orice recomandare.

| valy a răspuns:

Nu doamne fereste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vally am spus din experienta, suferi de ejaculare precoce sau ai suferit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Psihosex sa citesc pe net stiu si eu, eu am pus altfel intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Psihosex, intrebarea era asa :" din experienta voastra, impotenta sau ejacuklarea precoce se poate trata? adica ati suferit de asa ceva si v-ati vindecat? la asta m-am referit, departe de mine gandul sa te jignesc, nu-mi permit.
Raspunsul a fost elaborat si la obiect si am considerat ca este copiat de pe net, scuze.

| starcusal a răspuns:

Incearca Vigrax. Pe mine astea m-au ajutat. Sunt foarte tari si isi fac efectul destul de repede! Partea buna e ca isi fac efcetul rapid si ca nu genereaza efecte adverse!