| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a întrebat:

Doar eu am impresia ca am mai facut un anumit lucru exact la fel altadata sau deseori visez ceva si ziua urmatoare se intampla exact ca in vis este ceva normal sau ce?
Va rog sa fiti seriosi vreau sa stiu daca e ceva normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

In primul caz este vorba despre deja-vu.In al doilea despre vise premonitorii.Nu se incadreaza in ceva ce stiinta accepta dar, este intalnit destul de mult totusi(mai putin visele premonotorii, sunt mai rare). Sunt anumite asociatii care se ocupa de persoane de felul acesta(mai inzestrate).In general oamenii privesc aceste fenomene cu scepticism/neincredere, dar daca stii sigur ca-i adevarat, vorbeste cu cineva de incredere despre asta. Poti aduce si dovezi in sprijinul celor spuse.Iti poti inregistra video sau verbal doar ceea ce visezi, iar cand se va intampla ca visul sa se realizeze, scoti dovada. Daca reusesti asta esti tare, putine sunt cazurile bine documentate sau dovedite.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna! Vorbim despre "deja vu"?
Premunitii n ai cum sa ai. Sa fim seriosi. Iti place sa impresionezi de fel? Tu ai prieteni cu care sa discuți despre asa ceva? Nu sunt lucruri prea interesante de discutat si nu ar fi bine sa ti faci ocupație din asta

| MihaiNicu23 a răspuns:

E doar o coincidenta nu exista vise sa devina realitate, si eu visez ca am milioane de euro.