| Cookie21 a întrebat:

Doare cand iti curata si iti plombeaza o masea? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Doare putin cand curata locul, atat

| 0rlando a răspuns:

În principiu nu ar trebui să doară deloc, pentru că ți se face o anestezie locală, dar depinde de organism.
Mie mi s-au făcut două anestezii și tot a durut ca naiba, dar a trebuit să rabd.

| BrokenAndDark a răspuns:

Nuu... Te anesteziaza si nici nu o sa simti nimic. Ai sa vezi prajiturico happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu doare, simti doar niste vibratii de la micutul polizor al dentistului, mergi fara frica.happy

| StefaniaM a răspuns:

Numai daca ajunge la nervi sau la gingie, dar stai calma, speram ca nu te duc parintii la un dentist asa de idiotwinking

| lalaballet a răspuns:

Deloc

| Petrust a răspuns:

Nu.

| RochEq a răspuns:

Nu insa dupa accea cand vei manca te va durea putin si cand pui obiecte matalice la plomba

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Nu ca iti da anestezie nu te stresa in privinta astatongue

| SimmiPopovici a răspuns:

Doare doar cand iti omoara nervul din masea in rest nu doare deloc.

| assassin2 a răspuns:

Te doare doar cand te curata in masea doar atunci dar cand tio plombeaza nu simti nimic. ca mi-am plombato si eu si ma durea doar cand tio curata. Funda?