| stanciucristian a întrebat:

Doare sa iti traga sange din vene la analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asdfghjklo a răspuns:

Depinde... oricum daca e sa doara este o durere suportabila.nu iti face griji.toti trekem prin astahappy crdthinkinglaughing oricum succeshappy
app. poti sa imi dai si o fundita?laughinghappybig grin

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu doare, acele de acum sunt extrem de subțiri și vei simți doar o mică pișcătură.
Mergi fără teamă.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu

| Nicoleta a răspuns:

Doar atunci cand te inteapa, dar e mai mult ca o piscatura.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Ca doar nu ti-l trage cu clestele. O mica intepatura si atat.Nu iti ia mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Mentaaaaa a răspuns:

Nu deloc si chestia aia cu piscatura de tantar e total adevarata deci... nu. Fii barbat!

| Satisfaction a răspuns:

Buna...nu doare o sa simti asa ca o intepatura de furnica rosie iar apoi pulsul...

| membrugirl2010 a răspuns:

Cam doare...

| sKilL a răspuns:

Nu, daca nu esti atent, nu prea simti durerea. doare unpic atunci cand donezi sange... asa, ca, fii barbat!

| ProjectJackpot a răspuns:

Du-te si verifica singur. Poate sfaturile noastre au fost prea blande si s-ar putea sa ai vreo surpriza...

| moldovianu a răspuns:

Asa si asa, depinde de tine! Pana iti baga acul in vena, dupa aia numa ai treaba.

| Zuzzy05 a răspuns:

Doare un pic, dar nu foarte tare.

| PeAcE a răspuns:

Depinde de persoana!

La unele doare mai tare, la altele aproape deloc!

| αŁз a răspuns:

Nu Nu doare e casi cum te`ar pisca un tantar sau un purichee hee

| protos87 a răspuns:

Doare putin, o piscatura, dar nu e chiar atat de rauwinking

| คเค๓เк a răspuns:

Pe mine una nu m-a durutwinking

| Lavy_5428 a răspuns:

Nuuu... Si eu m-am speriat tare rau dar nici nu am simtit... Stai linistit!

| Kate_9918 a răspuns:

Nu.in ziua de azi nimic nu se mai face cu durere. [zice mama : doctor] =]].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da

| Nume a răspuns:

Nu

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Nu

| simpleBoy a răspuns:

Mai deci nu doare deloc e ca si o piscatura uite incearca sa te intipi cu un ac indeget(sugestie) sa vezi cum e asa e si la injectie sa stii e ca o opiscatura n-am probleme aeu am facut analize ok aveam ceva la stomac intr-o luna vreo 5 analize
iti promit nu te va durea

| viorel70_1442 a răspuns:

Trebuie sa duci urina(pipi) si iti ia sange si iti ia si niste saliva big grin

| Overseer a răspuns:

Principalul e sa nu te uiti! (nu doare, chiar ii amuzant oleaca)

| CrAnonimu a răspuns:

Depinde de om

| Alina1209 a răspuns:

Pai nu simti nimic. poate doar te gadila.defapt simti o intepatura mica (la impactul acului cu pelea) dar nu te doare si +ca nici 1 minut nu tine. Deci nu doare happy

| Sokares a răspuns:

laughing
daca ar durea asa de rau crezi ca ar mai face careva analiza laughing?
stai linistit nu doare de locwinking

| Alexandra2601 a răspuns:

Nu doare. Dar e posibil sa ti se invineteaca locul daca nu pui putina vata cu spirt. Oricum normal ar fi sa ti se dea de la laboratorul de analize o bucatica de vata cu putin spirt! In rest nu simti nimichappy

| danu98 a răspuns:

Nu nu doare de loc crede-ma eu am 12 ani si nu ma doare dar pe tine n-are cum