| BeTheChange a întrebat:

Dragi concetățeni, am o mică întrebare, poate mă puteți ajuta cu un răspuns. Avizul epidemiologic se eliberează pe loc? Mulțumesc anticipat.
O seară faină! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana_Alyna_1995 a răspuns:

Eu din cate stiu, da. Adica am luat si eu si de fiecare data mi-a completat pe loc. Nu iti scrie decat vaccinurile care le-ai facut de cand te-ai nascut. Deci, da.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, Avizul epidemiologic se eliberează "pe loc" de către medicul de familie ( în general )!
De obicei, trebuie să-ţi faci Programare la medicul de familie ( chiar şi pentru acest aviz )...

Toate cele bune.

| BeTheChange explică:

Ok, mersi încă o data de raspuns. big grin

| BeTheChange explică:

Deci acum am o altă nelămurire. Am mers la medicul de familie și am cerut acest aviz. În schimb am primit o adeverință medicală de pe care nu am putut descifra mare lucru. Să-nțeleg că este aceeași chestie? Mâine trebuie să mă cazez în cămin și îmi cere printre altele un aviz epidemiologic. Mă întreb dacă o să fie vreo problemă.
happy
P.S.: îmi cer scuze dacă această întrebare nu este una foarte inteligentă