| AureliaBEST a întrebat:

Dragii mei, sunt o fumatoare inraita si de cand cu operatia de amigdale nu am fumat una. Nu mai pot as fuma acum si sint in ziua 7 de la operatie pot fuma? eu incerc cum imi este norocul. La cat timp pot fumala 10 zile dupa operatie de amigdale? oricum nu mai pot. Ce se poate intampla? nimic. Doctorul radea cand i am spus de tigari azi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

Este şi asta o parte din recuperare.nicotina accelereaza faza la care organismul se poate recupera după operaţie.Cu cât mai repede fumezi cu atât mai mult elimini şansa unei infecţii însă nu abuza altfel pot exista hemoragii.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Bravo, din cauza tutunului ai ajuns la operatia de amigdale, si tu tot nu vrei sa te lasi. Mai vorbim peste 10 ani, cand ne intrebi la cat timp dupa ce ai facut radio/chemoterapie te poti apuca iar de fumat.

| AnnaDee a răspuns:

Hehe, fumatoare inraita. Ei bine, daca ai reusit sa ta abtii atat, de ce sa mai incerci din nou? Vrei sa mori la 25-30 de ani? Ma rog, nu mai zic nimic.
Iti recomand sa nu te dai pe partea cu norocul, asigura-te, cine stie cum se va termina daca gresesti...