| MagdalenaBEST a întrebat:

Sunt la 10 zile de la operatie de amigdalite si dr mi a spus ca pot fuma dar nu mult am fumat nu am nimic doar gustul nu mai este acelasi normal de atat timp de 10 zile fara tigari eu fiind inraita fumatoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Mare greseala a facut doctoru caci daca te facea sa te abtii de la fumat macar inca 2 saptamani poate te lasa-i de fumat. Gustul ti se pare altfel din cauza ca nu ai mai fumat 10 zile si corpul incepea sa revina la normal papilele gustative se regenerasera cat de cat si se dezobisnuisera cu fumul de tigara care iti distruge printre altele si simtul gustului si al mirosului de aceea de exemplu gustatorii de vin sau cei care lucreaza in industria parfumurilor nu fumeaza.

4 răspunsuri:
| AdinaELA a răspuns:

Scuze,dar intrebarea care e? Multa sanatate!

| PlumaDeCondor a răspuns:

Daca nu iti mai place gustul, este o oportunitate buna sa te lasi de fumat ca oricum nu e buna tigara, daca ai rezistat 10 zile e un inceput bun. sanatate iti dorescwinking

| FriendsShow a răspuns:

Fai Madame Cucurigu tu esti dobitoaca? Lasa-te naibii de tigari, te doare spranceana? Vrei sa mori din cauza la tigari? Baga in tine pana mori...

| MagdalenaBEST explică:

Pentru acest cristi DINAMO... VORBESTE FRUMOS MAI dobitoc esti tu si fai este mata dar vei vedea tu multe vei regreta cuvintele astea