| Lola_2482 a întrebat:

Dragilor am nevoie de ajutorul vostru.
Sunt disperata!
Recent mi-am inceput viata sexuala. De cateva saptamani am niste dureri in momentul in care urinez dar si in momentul in care stau in pat, pe scaun etc. Am dureri si in timpul actului sexual. Nu stiu ce sa fac...
Ajutati-ma!
Ce as putea avea?!?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai, cel mai probabil, o infectie genitala. Poate fi luata de la partener sau se poate datora igienei insuficiente (in timpul actului sexual, in vagin intra germeni de pe piele, organele genitale externe, zona din jurul anusului, daca acestea nu au fost bine spalate). Trebuie sa ajungi cat mai repede la ginecolog, fiindca aceste infectii tind sa se agraveze de la o zi la alta. Preferabil mergi la medicul care te-a consultat prima oara dupa inceperea vietii sexuale, dar daca nu e posibil, la oricare altul (important e sa fie cat mai repede).

Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi o infectie urinara, poate fi o vaginita, nu poti sa stii sigur decat in urma unui consult ginecologic.

| alessia5158 a răspuns:

Cu ce te-ar putea ajuta una sau mai multe presupuneri? Durerea tot nu va dispare! Ea semnifica o stare de suferinta organica si ca atare, numai un medic o poate face sa dispara. Asadar, fuguta intai, la un ginecolog si daca va fi cazul, la un urolog!

| andre999 a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara, du-te de urgenta la medic.

| Petronela a răspuns:

Du-te la ginecolog pentru ca s-ar putea sa ai o infectie

| 4242 a răspuns:

Cred ca ar putea fi vorba de cistita inf urin daca nu ai senzatia permanenta de mictiune fugi la og