| anonim_4396 a întrebat:

Saluatare.
De curand mi-am inceput viata sexuala.
Acum, de ceva timp am niste dureri puternice sau alteori mai slabe in momentul in care urinez dar si cand stau jos, dorm. Este o durere insuportabila uneori. Durerile exista si in momentul actului sexual. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te poate ajuta ginecologul. Ai o infectie genitala, posibil extinsa si la nivelul tractului urinar. Pare destul de serioasa si necesita consult ginecologic in cat mai scurt timp. In general, aceste infectii se agraveaza pe zi ce trece. la inceput, daca sunt tratate, se vindeca repede si fara sechele. Mai tarziu, pe masura ce se cronicizeaza se vindeca tot mai greu si cu sechele.

| ramitzu a răspuns:

Posibil, pe langa ce ti-au spus antivorbitorii mei sa fi luat si o frumoasa ciuperca de la partener. Mergi de urgenta la medic si pe langa o urocultura(care iti va spune daca ai infectie urinata), este bine sa-ti faci si o analiza ''secretie vaginala si cultura fungi vaginala'' pentru a vedea daca este vorba si de o ciuperca luata de la partener sau de pe o toaleta sau igiena neglijenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ai patit tu e clasic pentru inceperea vietii sexuale: o infectie urinara. Mergi la medicul de familie, iti va da sa faci o analiza din urina de dimineata apoi antibiotice. Pe viitor aveti mare grija la igiena! Sanatate!