| Radandam a întrebat:

Dulcolax poate sa reacții adverse cum ar fi soc anafilactic? E periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Orice medicament poate avea reactii adverse, asta depinde de organismul fiecarei persoane, iar dulcolax este un laxativ care te ajuta in constipatie, sunt recomandate doua pastile luate odata daca constipatia este grava, doar două nu tot flaconul, si nu zilnic, i ei dulcolax cand ai constipatie odata pe an nu devii dependent.

| gabicoo a răspuns:

Extrem de rar!

| bookofknowledge a răspuns:

Medicamentele sunt periculoase daca treci de doza recomandata, sau le asociezi cu ceva cu care nu ar trebui asociate(anumite medicamente si boli): https://www.drugs.com/drug-interactions/bisacodyl,dulcolax.html, citeste lista ca sa ti dai seama cu ce sa nu asociezi,

| EIement a răspuns:

Foarte periculos.
Mai rau decat cuiul ala ruginit cu care au terorizat 6 luni TPU-ul.