| Radandam a întrebat:

După 19 zile de la o intepatura, mai exista sanse sa dau in tetanos sau am scapat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Șansele sunt nule. Deja imunitatea ta a distrus bacteria înainte ca aceasta să intre in corp prin intepatura.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu mai pusesei intrebarea asta de o saptamana, ma temeam ca ai murit. Ma bucur sa vad ca ai revenit si ca ai aceleasi fixatii.

| JicaContra a răspuns:

NOPE, nu ai scapat
turbarea poate aparea si dupa 20 de ani, din cauza ca se propaga prin sistemul nervos, nu prin sistemele circulare (sange sau limfa)

| CORONAVIRUS a răspuns:

În ce te-ai înțepat? Dacă intr-un cui e tot posibilul.