| sow12 a întrebat:

După cât timp de la operația de apendicita pot juca fotbal? Vă rog răspundeți care știți'

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Problema nu se pune numai de fotbal, ci de efort. Ia totul treptat pana se cicatrizeaza bine, oricum, o luna, doua (din cate stiu eu).

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Imediat după operație se intră în normal cu mișcarea obișnuită.
După cicatrizarea operației nu există nicio piedică să reiei progresiv antrenamentele intesive.

| sow12 explică (pentru ALGator):

Pai și în cât timp pot juca fotbal?

| Gb_Matei_1997 a răspuns:

Depinde cum te simti tu dupa operatie si ce ti a zis doctorul de efortul fizic